Windows.old Nedir?

2476

Windows.old Nedir?

Windows.old bilgisayarınıza format attıktan sonra oluşan bir klasördür. Format atmadan önceki sistem dosyalarınız windows.old klasörü altında toplanır. Belgeler, Program Files, Kullanıcılar gibi alt klasörler bulundurur.

Windows.old Ne İşime Yarar?

Windows.old ilk bakışta bilgisayarınızda oldukça fazla yer kapladığı için gereksiz görünsede aslında oldukça önemlidir. Bilgisayarınızı tekrar kurduktan sonra keşke şu dosyalarıda yedekleseydim dediğiniz belgeleriniz, oyun kayıt dosyalarınız, resim ve videolarınız gibi dosyalara windows.old’dan ulaşabilirsiniz. Windows.old kısaca eski sistemdeki dosyaların formattan sonra yenisine aktarılmış halidir. Windows.old ile eski sisteminizde unuttuğunuz birçok dosyaya ulabilirsiniz.

Windows.old Klasörünü Silebilir Miyim?

Windows.old klasörünü silmek tamamen size kalmış. Eğer eski sisteminizden hiçbir dosyanın yeni sisteminizde olmasını istemiyorsanız klasörü shift+delete’ye basarak silebilirsiniz. Silmeden önce tekrar bir ne var ne yok diye kontrol etmeniz bizden size tavsiye. Unuttuğunuz önemli resim, video gibi kişisel dosyalarınızı unutabilmiş olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.