Anasayfa Wordpress WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

0 3164

WordPress Nedir?

WordPress web tasarım işi ile ilgilenen yada bu işe yeni atılmak insanların karşısına oldukça fazla çıkan bir kavramdır. Peki bu kavram nedir?

WordPress aslında bir içerik yönetim sistemidir. Herhangi bir sıkıntı çıkartmadan web site kurmanıza yardımcı olabilecek bir sistemdir. Açık kaynaklı, ücretsiz, kullanımı kolay, Türkçe dil desteği bulunan ve her geçen gün güncellenen bir sistemdir. Daha çok blog sitelerine yatkın olsada günümüzde e-ticaret sitelerine kadar kullanım imkanı sağlar. Kullanım rahatlığından dolayı bu işlere merakı olan herkesin kolaylıkla öğrenebileceği ve kullanabileceği bir sistemdir.

WordPress’i Nasıl Kullanabilirim?

Aslında WordPress’in ne kadar kullanışlı olduğunu bu basamakta bile anlamak mümkün. WordPress-TR‘den indirip kurduktan sonra herşeyi önünüze sunuyor. Ücretsiz olduğu için herhangi bir ödeme yapmadan rahatlıkla indirip kurabiliyorsunuz. WordPress kurulumu için yapmanız gerekenleri bir video ile anlatmaya çalıştım. Buradan kurulum aşamasını seyredebilir kendinize rehber edinebilirsiniz.

WordPress Neden Bu Kadar Başarılı?

WordPress çok kısa sürede oldukça fazla ilgi görmeye başladı. Ücretsiz olması bunun için yeterli bir sebep iken yanında da birçok neden barındırıyor. Bu kadar başarılı olmasında her geçen gün güncellenip yeni özellikler getirmesi, binlerce farklı tema, her türlü eklenti, kullanım kolaylığı gibi birbirinden fazla neden var.

 

SIMILAR ARTICLES

video

0 1989

Yorum Yok

Leave a Reply