Kitap: Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri

985

Sosyal medyada bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım kendisini. Paylaştıkları fotoğraflar ve fotoğrafla birlikte sunduğu bilgiler hoşuma gitti, daha sonra öğrendim ki kitabı da varmış. Gezip yeni yerler görmeyi seven birisi olarak da kitap ilgimi çekti ve alıp okumaya başladım.

Kitaba aslında yapacağım eleştirilerin bir çoğuna cevap verecek şekilde bir açıklama tarzı yazıyla başlamış. Örnek veriyorum yazının fontları biraz büyük olması gibi. Kitapta bulduğum en büyük eksiklik olayların zaman akışına göre olmamasıydı ve olayların tarihlerinin belirtilmemiş olmasıydı. Tarih olmamasında yazarı eleştirmek pek doğru olmaz aslında, çünkü yaşanan olayları takipçileri kitap haline getir deyince kitaplaştırdığı için tarihlerini hatırlaması pek mümkün olmayacaktır. Normalde kitapları azar azar okuyup kısa molalar veren birisi olarak bu kitapta uzun soluklu bir şekilde okuduğum oldu. Kitabın dili zaten akıcı ve bazı olaylar gerçekten kendini merak ettiriyor, böyle olunca da su gibi akıp gidiyor. Kitaba başladığım zamanlar kendim de bir gezide olduğum için sürekli okuma fırsatım olmadı, daha sonra kitabın bir yerde tekrara düştüğünü hissettim ve ara verdim okumaya. Başka kitaplar ve şartlardan dolayı da uzun bir süre okuyamadım. Tekrar elime aldığımda ise son yüz sayfayı oldukça hızlı okuduğumu söyleyebilirim. Kısacası kitap okunduğu taktirde bir hafta gibi sürede doya doya okunabilecek bir kitap.

Kitap içinde uçak yolculuklarından, konakladığı kişilerin evlerini anlatan kısımlardan tutun da seyahat ipuçlarından ölüm korkusuna kadar farklı farklı konularda yazılar bulunuyor, bir de şöyle süper bir şey var ki bazı yazıların sonunda kare kod kullanmış ve yazı hakkında fotoğraf ve/veya videolar var. Fotoğraf ve videolar ile olaylar iyice zihnime kazındığını hissettim. Bir eleştirim de burada var ki yazıda bahsettiği fotoğrafların hepsini kare kodla girdiğiniz adreste göremiyorsunuz, farklı projelerde kullanmak istiyor olabileceğini düşündüğüm gibi belki de paylaşılacak kadar güzel olmadığı için paylaşmamıştır diyorum kendi kendime.

Sonuç olarak keyifle okuduğum bir kitap oldu. Sanırım ikinci kitap da yolda ve çıktığında şüphesiz devamında yaşanan maceraları merakla okuyacağımı söyleyebilirim.

Kitap hakkında bilgi alabileceğiniz web adresini de eklemek isterim, buradan ayrıca kendisini de takip edebilirsiniz.

http://www.rotasizseyyah.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.